"Walczyliśmy z całych sił i odpadliśmy z honorem" - tak ostatni mecz Grecji na Euro 2012 podsumował Dimitris Salpingidis. W ćwierćfinale podopieczni Fernando Santosa przegrali z Niemcami 2:4.

Podjęliśmy walkę i w drugiej połowie meczu zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Dzięki wierze we własne umiejętności potrafiliśmy wyrównać - podkreślał po spotkaniu Salpingidis. Niestety takie porażki zdarzają się w futbolu. Rywale strzelili drugą bramkę, my ruszyliśmy do przodu i zostawiliśmy luki w defensywie. Niemcy to wykorzystali i zdobyli jeszcze dwa gole. Ważne, że walczyliśmy z całych sił i z honorem odpadliśmy z mistrzostw Europy - ocenił.

Przegraliśmy, ale pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Teraz pora skupić się na eliminacjach do mistrzostw świata. Mamy młodą drużynę, którą stać na wielkie rzeczy - podkreślał zaś inny napastnik greckiej drużyny Giorgos Samaras.

W ćwierćfinałowym pojedynku z Grekami Niemcom, mimo wielu dogodnych sytuacji, długo nie udawało się zdobyć gola. Strzelecką niemoc przełamał w 39. minucie spotkania Philipp Lahm. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Giorgos Samaras, ale chwilę później Niemcy zafundowali kibicom prawdziwy festiwal goli. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Sami Khedira, Miroslav Klose i Marco Reus. Grekom udało się zmniejszyć rozmiary porażki dopiero w 89. minucie, kiedy karnego pewnie wykorzystał Salpingidis.

W półfinale mistrzostw Niemcy zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Anglia - Włochy.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Niemcy - Grecja!