Za astronomiczne sumy rzymianie oferują swe mieszkania pielgrzymom, przybywającym na beatyfikację Jana Pawła II. Za kilka dni wynajmu właściciele mają nadzieję otrzymać nawet równowartość miesięcznej pensji.

Na portalach internetowych z ofertami wynajmu, jak i w gazetach z ogłoszeniami dotyczącymi nieruchomości, można znaleźć bardzo dużo anonsów o wolnych mieszkaniach na przełomie kwietnia i maja. Wielu mieszkańców Wiecznego Miasta zamierza bowiem opuścić w tym czasie domy i zarobić na ich wynajmie.

I tak na przykład w dzielnicy Garbatella właściciel wynajmie dwupokojowe mieszkanie na dwie noce w dniach uroczystości beatyfikacyjnych za 500 euro od osoby. Jako dodatkowy plus lokalizacji wskazuje łatwy dojazd na miejsce ceremonii.

Ktoś inny oferuje dwuosobowy pokój w mieszkaniu w odległości ponad godziny marszu od Placu świętego Piotra za 1200 euro za trzy dni. Organizują się również studenci z Wiecznego Miasta, odstępując swe pokoje - po 180 euro od osoby ze śniadaniem.

Kawalerka o powierzchni 25 metrów kwadratowych, położona 15 minut na piechotę od Watykanu, oferowana jest dwóm osobom po 200 euro za dzień, czyli więcej niż w wielu hotelach. Mieszkanie z siedmioma miejscami na przedmieściach włoskiej stolicy proponowane jest w cenie 200 euro od osoby za trzy noce.