Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali we wtorek mieszkanie Marcina Rosoła - byłego szefa gabinetu politycznego Mirosława Drzewieckiego w czasie, gdy był on ministrem sportu. Przeszukanie zleciła warszawska Prokuratura Okręgowa, która prowadzi śledztwo w sprawie tzw. afery hazardowej.

Jak poinformował jej rzecznik Mateusz Martyniuk, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty i komputery Rosoła.

18 lutego Marcin Rosół ma stanąć przed sejmową komisją śledczą, badającą aferę hazardową. Według byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, wszystko wskazuje na to, że to rozmowa Rosoła z córką Ryszarda Sobiesiaka była momentem przecieku o działaniach CBA, prowadzonych wobec jej ojca, a związanych z jego kontaktami z politykami PO. Miało się to stać na spotkaniu Rosoła z Magdaleną Sobiesiak 24 sierpnia ubiegłego roku w kawiarni "Pędzący królik".

Śledztwo ws. afery hazardowej Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi od października 2009 roku. Obejmuje ono trzy wątki: niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w czasie prac nad tzw. ustawą hazardową, podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w ramach prac nad tą ustawą oraz udzielenia lub obietnicy udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za takie pośrednictwo.