Agnieszka Radwańska już w 1/8 wielkoszlemowego Wimbledonu. Najlepsza polska tenisistka w trzeciej rundzie pokonała Australijkę Casey Dellacqua 6:1, 6:4. Teraz czeka na kolejną rywalkę, którą może być ubiegłoroczna zwyciężczyni - Czeszka Petra Kvitova.

Pierwszy set meczu z Dellacquą nie miał historii. Agnieszka Radwańska dwa razy szybko przełamała rywalkę i po 27 minutach spędzonych na korcie wygrała 6:1.

Emocje zaczęły się w drugiej partii, gdy to Australijka dwukrotnie przełamała najlepszą polską tenisistkę i prowadziła już 4:0. W tym momencie Agnieszka Radwańska wróciła jednak do gry. Wygrała sześć kolejnych gemów i po wykorzystaniu pierwszej piłki meczowej, zameldowała się w 1/8 finału. To już etap, na którym najlepsza polska tenisistka może trafić na wyżej od siebie notowaną rywalkę. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie nią ubiegłoroczna zwyciężczyni Wimbledonu - Petra Kvitova. Czeszka, podobnie jak Polka, na wimbledońskiej trawie czuje się znakomicie, ale najpierw musi wygrać wieczorny mecz trzeciej rundy z Serbką Jeleną Janković. Jeżeli tak się stanie, w poniedziałek Kvitova i Radwańska powalczą o ćwierćfinał.