Już w najbliższą sobotę zapraszamy Was do Krakowa na charytatywny maraton Zumby. Miłośnicy tańca i fitnessu przez trzy godziny będą się gimnastykować w szczytnym celu. Dochód ze sprzedaży biletów trafi na leczenie i rehabilitację dla Sławka Jędrzejko. Sławek był instruktorem narciarstwa, który w zimie miał wypadek.

Sławek pochodzi ze znanej bielskiej rodziny sportowców. Ojciec, Paweł Jędrzejko to jeden z najlepszych polskich saneczkarzy i były trener kadry na torach naturalnych. Mama też ma na koncie sporo sukcesów. W marcu, na jednym z włoskich stoków Sławek doznał urazu kręgosłupa. Jest sparaliżowany od pasa w dół, nie poddaje się jednak i walczy. Pływa, uczy się chodzić w egzoszkielecie, mimo, że lekarze nie dawali mu na to żadnych szans.

Sobotni maraton w Krakowie poprowadzi ośmiu instruktorów: dwóch z Warszawy, trzech z Bielska-Białej i dwóch z Krakowa. Impreza startuje o godzinie 18 w Klubie Sportowym Podwawelski ul. Komandosów 21 w Krakowie. Potrwa do godziny 21. Zobacz profil Sławka na Facebooku

Jak pomóc?

Żeby wziąć udział w charytatywnej zabawie, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres zmb.moezsaidi@gmail.com. Cena biletu za udziału w maratonie to 35 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu maratonu. Opłat za maraton można dokonywać: u instruktorów i w siedzibie Klubu Sportowego Podwawelski. Pieniądze na rehabilitację instruktora narciarstwa można też przekazywać na konto Fundacji Pomaluj Nasz Świat: BANK BGŻ 36 2030 0045 1110 0000 0300 3450 z dopiskiem "Maraton dla Sławka Jędrzejko".

(ug)