Toalety dla osób niepełnosprawnych na stadionie w Poznaniu nie są przystosowane do ich potrzeb. Odkrycia takiego dokonali wizytujący stadion miejski poznańscy radni. Reporter RMF FM usłyszał od prezesa spółki EURO 2012 w Poznaniu, że sprawie się "przyjrzy". Do toalety nie chciał go jednak wpuścić.

Stadion ma być gotowy 20 września. Problem w tym, że kibice na wózkach w toaletach będą musieli zmierzyć się z muszlą klozetową. Muszla jest tak zamontowana, że umywalka i nieuchylna poręcz, powoduje, że nie można do niej dojechać wózkiem- opowiada radny Michał Tomczak.

Prezes spółki EURO 2012 Ryszard Dębiński twierdzi, że toalety są wykonane zgodnie z projektem, który został zamówiony przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.  Naszym zadaniem jest tylko wykonanie zgodnie z tym projektem - dodaje.

Projektant zapewnia, że toalety zostały wykonane zgodnie z przepisami i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń. Radni zauważyli również zalegającą wodę na antresoli. Rynny były zamontowane wyżej niż niecki w których gromadziła się woda - podkreśla radny Michał Tomczak. Władze spółki EURO 2012 czekają teraz aż POSIR wystąpi o usunięcie usterki.

radny Michał Tomczak

prezes Ryszard Dębiński