Trzy kluby z Polakami w składach zagrają w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Niemiec. Swój mecze w 1/8 pewnie wygrał Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego, który 4:3 pokonał Hoffenheim. Polak zdobył dwa gole. Dalej gra też Union Berlin Rafała Gikiewicza i Fortuna Dusseldorf Dawida Kownackiego. W 1/8 finału odpadła Hertha Berlin, dla której gola zdobył Krzysztof Piątek, a także – niespodziewanie - Borussia Dortmund Łukasza Piszczka.

We wtorkowy wieczór najwięcej mówiło się o meczu w Gelsenkirchen pomiędzy Schalke, a Herthą. Wszystko dlatego, że po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zespołu ze stolicy Niemiec miał pojawić się nowy zawodnik tej drużyny Krzysztof Piątek. Zgodnie z zapowiedziami Jurgena Klinsmanna - szkoleniowca Berlińczyków - tak się stało.

Do przerwy Hertha prowadziła 2:0. W 39. minucie tego spotkania swoje debiutanckie trafienie w zespole z Berlina zaliczył Krzysztof Piątek. Wykorzystał on podanie kolegi z zespołu Pascala Kopke, który wcześniej zdobył gola na 1:0. W drugiej połowie Hertha oddała jednak inicjatywę i zespół z Gelsenkirchen odrobił dwu bramkową stratę. W dogrywce gola na wagę awansu dla Schalke zdobył Raman.

Największą niespodzianką wtorkowych spotkań było jednak odpadnięcie z rozgrywek Borussi Dortmund. Żółto - czarni przegrali z broniącym się przed spadkiem z Bundesligi Werderem Brema 2:3. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Piszczek. W tym meczu kontuzji nabawił się Marco Reus i będzie musiał pauzować przez ok. miesiąc.

Swoją siłę w meczu z Hoffenheim zaprezentował Bayern Monachium. Będący w świetnej dyspozycji Bawarczycy w pierwszej połowie meczu 1/8 nie dali szans rywalom, chociaż początkowo przegrywali po niefortunnej interwencji Jerome Boatenga. Później rozkręcili się jednak Thomas Muller i Robert Lewandowski. Obaj wpisali się na listę strzelców, a Bayern schodził do szatni prowadząc 3:1.

W drugiej połowie, drugie trafienie głową dołożył Robert Lewandowski i z dorobkiem 36. goli zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców wszechczasów Pucharu Niemiec. Więcej goli ma tylko Gerd Muller. W końcówce spotkania dwie bramki dla "Wieśniaków" zdobył Izraelczyk Munas Dabbur. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Bayernu i awansem Bawarczyków do kolejnej rundy DFB Pokal. Bayern, który broni trofeum, w ćwierćfinale zagra po raz czternasty z rzędu.

W ćwierćfinale Pucharu Niemiec zagra również Union Berlin. Całe spotkanie w bramce drużyny rozegrał Rafał Gikiewicz. Jego ekipa wygrała na wyjeździe z występującym w regionalnej lidze Verl 1:0. Strzelcem gola był w 86. minucie Robert Andrich.

Po raz pierwszy od 24 lat w ósemce najlepszych drużyn Pucharu Niemiec znalazła się Fortuna Duesseldorf, która we wtorek pokonała grające w 3. Bundeslidze Kaiserslautern 5:2. W barwach "Fortuny" nie zagrał kontuzjowany Dawid Kownacki, który w poniedziałek przejdzie operację więzadeł.

Do ćwierćfinału awansowały także Bayer Leverkusen, Eintracht Frankfurt i Saarbrucken.

Pary ćwierćfinałowe zostaną wylosowane w niedzielę, a mecze zaplanowane są na 3 i 4 marca.