Niecodzienne wydarzenia artystyczne towarzyszy tegorocznemu festiwalowi w Cannes. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w pobliskiej Nicei zorganizowało wielką wystawę obrazów, których autorem jest... Sylvester Stallone.

​Film o miłości lesbijskiej faworytem w Cannes!

Jest faworyt do Złotej Palmy w Cannes! Recenzenci z całego świata wychwalają dramat Amerykanina Todda Haynesa pt. "Carol" z Cate Blanchett w roli głównej. Film opowiada o miłości dwóch kobiet w USA w latach 50. czytaj więcej

Retrospektywa płócien ekranowego Rambo pokazana została już wcześniej w Rosji, ale nie wzbudziła ona tam zbytniego zachwytu zwiedzających. Hollywoodzki gwiazdor ma nadzieje, że francuska publiczność bardziej doceni jego obrazy i że nie będzie on już postrzegany tylko jako "góra mięśni", ale również jako wrażliwy malarz.

Sylvester Stallone tłumaczy, że wszystkim wydaje się, iż jest twardy jak skała, ale w rzeczywistości jest on jednak często człowiekiem przygnębionym i zagubionym - i dlatego właśnie już od 40 lat sięga po pędzel. Mer Nicei Christian Estrosi twierdzi, że filmowy Rocky jest wielkim artystą, którego płótna są niestety niedoceniane.

(mpw)