Bilety na koncert amerykańskiego zespołu Red Hot Chili Peppers, który wystąpi we wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie, są już wyprzedane. Zaproszenia na koncert "Papryczek" będą do zdobycia jeszcze w poniedziałek na antenie RMF FM.

To pierwszy koncert Red Hot Chili Peppers w Polsce. Artyści będą promować swój najnowszy, dwupłytowy album pt. "Stadium Arcadium", który ukazał się w zeszłym roku. Kalifornijscy muzycy przyjadą do Chorzowa po koncercie w Hamburgu, 4 lipca zagrają w Dreźnie.

Red Hot Chili Peppers to jedna z największych gwiazd współczesnego rocka, który ta grupa wzbogaca elementami funky i rapu. Fani zespołu cenią tę energetyczną, melodyjną muzykę w 

dobrych aranżacjach, z ciekawym, różnorodnym wokalem Kiedisa. Zespół powstał w latach 80., ale światową sławę zyskał po wydaniu w 1991 r. albumu "Blood Sugar Sex Magic". W sumie grupa ma na koncie 9 studyjnych albumów.

W skład zespołu wchodzą obecnie Anthony Kiedis (wokal), Michael Balzary, znany jako Flea (bas), John Frusciante (gitara) i Chad Smith (perkusja). Grupa słynie m.in. ze "swobodnego" podejścia do nagości na scenie, jej członkowie zmagali się też z uzależnieniem od narkotyków.