Brytyjsko-australijska aktorka Naomi Watts wcieli się w rolę księżnej Diany, w najnowszej produkcji Olivera Hirschbiegela. W sieci można już zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu "Caught in Flight" w Chorwacji.

Film skupia się na dwóch ostatnich latach życia Lady Di. Diana była już wtedy w separacji z księciem Karolem. Księżna Walii utrzymywała wówczas bliski kontakt z Hasnatem Khan i Dodim Al-Fayed'em, który również zginął w wypadku w Paryżu.

Plan filmowy znajduje się w Zagrzebie, stolicy Chorwacji. Ma to być pierwszy obraz, pokazujący szczegóły śmierci 36-letniej księżnej. Reżyserią obrazu zajął się Oliver Hirschbiegel - twórca filmu"Upadek", pokazującego ostatnie 12 dni życia Hitlera, opartego na wspomnieniach osobistej sekretarki führera.

Watts zastąpiła na planie Jessikę Chastain, która musiała wycofać się z projektu w ubiegłym roku. 43-letnia Watts urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale wieku 14 lat przeniosła się do Australii. Diana jest częścią naszej historii, kobietą niezwykłą i fascynującą. Niestety skończyła tragicznie - mówi odtwórczyni głównej roli.

Naomi Watts w 2003 roku była nominowana do Oscara za rolę w filmie "21 gramów". Czy tym razem uda się jej zdobyć nagrodę? "Caught in Flight" będziemy mogli zobaczyć na ekranach kin w 2013 roku.

The Telegraph