Indila wystąpi w Polsce! Autorka hitu "Derniere danse", który został przebojem 2014 roku w RMF FM, będzie gwiazdą Spring Love Festival. Obok francuskiej piosenkarki na scenie pojawią się także polskie gwiazdy: zespół LemON, Natalia Przybysz i ZAGI. Festiwal odbędzie się 22 maja w hali Torwar w Warszawie.

Piosenkarka pojawi się w Polsce także 7 lutego. Indila będzie wtedy gwiazdą Gali Jubileuszowej RMF FM, która odbędzie się w Teatrze Narodowym w Warszawie i będzie transmitowana na żywo przez telewizję Polsat. Indila to francuska piosenkarka pochodzenia indyjsko-algiersko-kambodżańsko-egipskiego.

Świeża niczym paryska bagietka, aromantyczna jak pieczone kasztany sprzedawane pod Wieżą Eiffla, dojrzała jak najlepsze roczniki francuskiego Bordeaux - tak artystkę opisuje Kamil Baleja, dziennikarz RMF FM.

Nie wiem, jak to robi, ale kiedy śpiewa sprawia, że nasz świat staje się bardziej pastelowy. Kiedy jest na scenie potrafi w magiczny sposób zabrać nas do swojego muzycznego świata, w którym z nieprzeciętną delikatnością łączy muzykę francuską, elementy popu i elektroniki - dodaje Baleja.

W ubiegłym roku to właśnie Indila sprzedała w Polsce największą liczbę płyt. Jestem przekonany, że jeśli ktoś jeszcze nie zakochał się w śpiewie Indili to po obejrzeniu jej występu na pewno będzie zauroczony jej twórczością. Bo Indila dysponuje naprawdę pięknym głosem - podkreśla Janusz Stefański z Prestige MJM, który organizuje majowy koncert w Warszawie. 

Organizatorzy Spring Love Festival postanowili zaprosić do udziału także polskich artystów. Jednym z nich będzie zespół LemON.

Zaproszenie organizatorów przyjęły także dwie utalentowane, polskie wokalistki: Natalia Przybysz i ZAGI. Pierwsza z nich fanom muzyki jest znana przede wszystkim jako członkini zespołu Sistars. Z czasem rozpoczęła także karierę solową i nagrywała własne albumy. Wraz z siostrą Pauliną udziela się także w grupie Archeo Sisters. Projekt został utworzony w 2013 roku. Obecnie Natalia skupia się na promocji swojego najnowszego albumu zatytułowanego "Prąd", który ukazał się 17 listopada ubiegłego roku. Dla artystki punktem wyjścia do pracy nad tą płytą była piosenka "Niebieski" z ostatniego wydawnictwa pt. "Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin".

A ZAGI to tak naprawdę Natalia Wójcik. Młoda wokalistka stawia dopiero pierwsze kroki w branży muzycznej, ale ma już na koncie sukcesy. Opublikowany przez nią we wrześniu 2013 roku na YouTubie utwór "Być" uzyskał w sieci bardzo dużą popularność.

Pierwsza edycja Spring Love Festival z udziałem Indili odbędzie się 22 maja 2015 roku. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy w poniedziałek, 26 stycznia o godzinie 10:00.