Policjantka szuka seryjnego zabójcy. Szokiem jest dla niej odkrycie, że ofiarami mordercy są mężczyźni, z którymi niedawno łączył ją seks. Tak pokrótce opowiedzieć można fabułę „Amnezji”, filmu który dziś wchodzi na ekrany kin. W rolach głównych Ashley Judd, Samuel L. Jackson i Andy Garcia. Talent aktorski Garcia można także podziwiać w „Przekręcie doskonałym”, kolejnej nowości, filmie o przemiłym hochsztaplerze, który naciąga ludzi, wykorzystując swój urok osobisty.

Przedstawienia uliczne i plenerowe, od kameralnych po wielkie widowiska to wszystko czeka na tych którzy zjawią się na płycie Rynku Głównego w Krakowie – trwa tam bowiem Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.

Warszawski teatr Roma porzygotowuje się do premiery Tańca Wampirów – spektaklu, który powstał na podstawie filmu Romana Polańskiego, Przedstawienie wystawiane jest teraz w Hamburgu, to warszawskie nie będzie jednak jego wierną kopią. Co ciekawe aby pokazać to przedstawienie trzeba będzie przebudować zarówno scenę, jak i widownię teatru Roma.

Już dziś w sopockiej operze leśnej będzie można podziwiać balet Borisa Ejmana, rosyjskiego choreografa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych twórców baletu naszych czasów.