W kinach w tym tygodniu sporo nowości. Warto zwrócić uwagę na jeden wyjątkowy film: historię szczególnych relacji między ojcem a synem. "Duża ryba" to film dla tych, którzy po każdej sprzeczce z rodzicami powtarzają, że nigdy nie będą tacy sami jak oni – zapewniamy - życie najczęściej pisze odwrotny scenariusz. W filmie Tima Burtona znajdziecie wiele komediowych, ale i bardzo wzruszających momentów – jak na przykład scena oświadczyn głównego bohatera na dywanie z 10 tysięcy żonkili. Tim Burton stworzył takie dzieła jak "Sok z żuka”, "Batman” czy "Edward Nożycoręki”. "Duża ryba" to jego kolejny film w którym wykazał się dużą fantazją i zmysłem plastycznym, w filmie ważną rolę pełni także bardzo dobra muzyka.

W Operze Śląskiej w Bytomiu zapowiada się niezwykły wieczór z niezwykle ciepłym i słonecznym głosem urodzonej w Brazylii Eliane Elias. Miło z pewnością będzie spędzić ostatni poniedziałek karnawału w takim towarzystwie – szczególnie polecamy panom – Eliane jest bowiem piękną kobietą. W swojej muzyce Eleine miesza brazylijskie korzenie z jazzem. Często podkreśla, że jest nie tylko wokalistką, ale "muzykiem, który śpiewa".

Miłośnikom talentu kultowego pisarza Philipa K. Dicka polecamy zbiór jego opowiadań "Zapłata". Autor coraz częściej doceniany jest przez Hollywood. Adaptacje powieści jego powieści "Łowca androidów" w reżyserii Ridleya Scotta, "Pamięć absolutna" Paula Verhoevena czy "Raport mniejszości" Stevena Spielberga to już klasyka kina.