Około 150 wystawców można znaleźć w Showroom-ie i Concept Store, czyli na swoistych targach mody, towarzyszących Fashion Week Poland w Łodzi. Można zobaczyć i od razu kupić kolekcje oraz dodatki, stworzone przez młodych, polskich projektantów. Są też znane i uznane marki odzieżowe. A oto kilka propozycji, które przypadły do gustu reporterce RMF FM.

Zachęcamy do obejrzenia komiksowej kolekcji T-shirtów, bluz i sukienek. Biało-czarna kolorystyka to nawiązanie do obowiązujących trendów.

Wzrok przyciągają także oryginalne torebki - ręcznie robione z płyt winylowych. Idealny kształt już cieszy oko, a gdy się przyjrzeć, to misterne szycie i praktyczne wnętrze, dopełniają przyjemności bycia posiadaczką takiej oryginalnej torby.

Uwagę zwracają również futurystyczne spódnice, które są niezwykle eleganckie, ale też praktyczne. Nawet po kilku godzinach w biurze lub długiej podróży spódnica nadal będzie zachwycała kształtem. To wszystko kwestia zastosowania niecodziennych materiałów.

Jest także coś na jesień i zimę - otulające i ciepłe płaszcze oraz swetry. Ciepłolubnym kobietą przypadną do gusty duże kołnierze, w które można się zanurzyć. Prostota krojów uwypukla ciekawe faktury wełnianych ubrań.

To tylko kilka przykładów tego, co możesz znaleźć na tegorocznym Fashion Week Poland w Łodzi. W tym roku centrum mody jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Promocji Mody ASP.