Policja zatrzymała mężczyznę, który wczoraj na stacji benzynowej w Mikołowie w województwie śląskim, śmiertelnie potrącił 13-letniego chłopca. To 38-letni Michał C. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Chłopiec mimo reanimacji zmarł na oczach swojej rodziny. Informację o zatrzymaniu sprawcy dostaliśmy od słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o śmiertelne potrącenie 13-letniego chłopca na stacji benzynowej w Mikołowie w województwie śląskim.

38-letniego Michała C. zatrzymano ok. godzin 11:00 w Tarnowskich Górach. Jest w tej chwili przesłuchiwany przez policję, jutro stanie przed prokuratorem w Mikołowie.

Kierowca uciekł z miejsca wypadku ciemnym fordem mondeo. Odjechał w kierunku Katowic lub Tychów. Od wczoraj był poszukiwany. Policja opublikowała jego zdjęcie i prosiła o pomoc świadków zdarzenia.

Potrącony 13-latek to obywatel Rumunii. Mimo prowadzonej reanimacji, chłopiec zmarł. Jego bliscy byli świadkami wypadku. Zostali już przesłuchani przy udziale tłumacza. Prokuratura nie ujawnia, czy Rumuni byli w Polsce przejazdem, czy też zatrzymali się tu na dłużej.

Kierowcy może grozić do 12 lat więzienia.