Grupa ponad 200 turystów z Polski utknęła na greckiej wyspie Korfu. Mieli oni wylecieć do kraju w sobotę przed północą, ale po awarii samolotu start maszyny będzie możliwy najwcześniej dziś o godz. 17.

Polscy turyści spędzili noc na lotnisku /Jacek Turczyk /PAP

Po kilkunastu godzinach spędzonych na lotnisku turyści dostali informację, że znalazł się dla nich hotel i tam będą mogli poczekać na naprawę samolotu. W nocy dostali tylko sprzeczne informację o odlocie, kanapki i wodę. 

Część osób, gdy tylko można było opuścić strefę odlotów, postanowiła poszukać hoteli na własną rękę - relacjonowała w rozmowie z RMF FM jedna z turystek, pani Ilona. Każdy dzwonił, coś próbował załatwiać i wszędzie słyszeliśmy, że próbują nam coś zorganizować - dodała. 

Samolot, który miał przywieźć turystów z Korfu zepsuł się w tracie startu. Jak opowiadała nam pani Ilona, pilot ledwo opanował maszynę. Najpierw była mowa o pękniętej oponie, ale potem okazało się, że trzeba sprowadzać części z Warszawy.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(mn)