Burze z gradem przechodzą nad Polską. Do późnego wieczora będzie obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczy ono 8 województw - pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Wiatr może wiać z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

Ponad 100 razy interweniowali strażacy w związku z nawałnicami przechodzącymi nad Polską. Najczęściej wyjeżdżali do akcji w Szklarskiej Porębie i okolicy Jeleniej Góry nad Dolnym Śląsku, w Głubczycach na Opolszczyźnie oraz Częstochowie w Śląskiem


Wieczorem w Szczyrku goprowcy wyłowili z nurtu potoku wezbranego po burzy ciało 61-letniego mężczyzny. Okoliczności jego śmierci nie są znane. Najprawdopodobniej utonął.Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(MN)