Były gubernator Florydy Jeb Bush zrezygnował ze wszystkich swych stanowisk w firmach i fundacjach. Dziennik „Washington Post” zwraca uwagę, że to wskazuje na jego zamiar wystartowania w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Gazeta powołała się na współpracowników Busha. Podała również, że rozważa on wyzbycie się udziałów w firmach, których jest właścicielem bądź współwłaścicielem, w tym w spółce konsultingowej Jeb Bush and Associates.

Były amerykański prezydent George Bush senior chce, by drugi z jego synów ubiegał się o prezydencki fotel. Według głowy politycznej dynastii, Jeb Bush - były gubernator stanu Floryda - ma wszelkie kwalifikacje do tego, by zamieszkać w Białym Domu. Były prezydent przyznał jednak, że to... czytaj więcej

61-letni John Ellis (Jeb) Bush jest synem George'a H.W. Busha i młodszym bratem George'a W. Busha, którzy sprawowali urząd prezydenta USA odpowiednio w latach 1989-1993 i 2001-2009. Na razie nie zgłosił oficjalnie swej kandydatury na prezydenta, ale w połowie grudnia oświadczył, iż aktywnie bada taką możliwość i w styczniu założy komitet akcji politycznej, co pozwoli mu nawiązać bliższe kontakty ze zwolennikami oraz potencjalnymi darczyńcami, jak też ustalić, czy ma wystarczające poparcie dla ubiegania się o Biały Dom.

Jak się ocenia, Jeb Bush byłby w stanie zmobilizować większe fundusze wyborcze niż inni potencjalni republikańscy kandydaci na prezydenta. 

(abs)