Stajnia Ferrari zaprezentowała nowy model bolidu, którym w sezonie 2007 Formuły 1 ścigać się będę Fin Kimi Raikkonen i Brazylijczyk Felipe Massa. F2007 to 53. model samochodu Ferrari. Władze teamu liczą, że pomoże on przełamać dwuletnią supremację Renault.

Zobaczyłem ten samochód w tunelu aerodynamicznym przed Bożym Narodzeniem, a po raz drugi widzę go dziś. Jest piękny i bardziej złożony niż ubiegłoroczny. Nie mogę się już doczekać, kiedy nim pojadę - stwierdził Felipe Massa.

Nie wiem jeszcze kiedy zasiądę za kierownicą nowego samochodu. Więcej będę mógł powiedzieć o tym jutro, kiedy odbędą się pierwsze jazdy próbne - przyznał Raikkonen, który przeszedł do Ferrari z McLarena.

Przyjemności obejrzenia samochodu nie odmówił sobie Michael Schumacher. Szef Ferrari Jean Todt żartował, że w garażu Niemiec przyglądał się bolidowi tak, jakby chciał zasiąść za kierownicą. Przyznał jednak, że gdyby chciał wykonać jazdę próbną to na pewno będzie miał taką możliwość. Schumacher pracuje w zespole Ferrari jako doradca.