Szczęśliwy dla Polski początek mistrzostw świata w narciarskie klasycznym w czeskim Libercu. Justyna Kowalczyk zdobyła brązowy medal w biegu na 10 kilometrów. Zwyciężyła Finka Aino Kaisa Saarinen, a na drugim miejscu uplasowała się Włoszka Marianna Longa.

Polka po pierwszym punkcie pomiaru czasu zajmowała czwartą pozycję. W kolejnych etapach biegu wysunęła się na prowadzenie. Po przebiegnięciu połowy dystansu spadła na drugą pozycję. Na dwa kilometry przed metą Kowalczyk zajmowała nadal drugie miejsce, jednak na kilometr przed metą straciła tę pozycję na rzecz włoskiej zawodniczki. Dramatyczny bieg Polki obserwował specjalny wysłannik RMF FM do Czech Kuba Wasiak. Posłuchaj:

Polska biegaczka wystartuje jeszcze w biegu pościgowym na 15 km, sprintach i biegu na 30 km techniką dowolną.