Reklama

 • Hiszpania: Wypadek na ćwiczeniach ratowniczych. Nie żyje 5 osób

  Niedziela, 10 lutego 2013 (19:37)

  Pięciu członków załogi wycieczkowca Thomson Majesty zginęło podczas ćwiczeń ratowniczych w porcie La Palma na Wyspach Kanaryjskich. Szalupa w której się znajdowali, zerwała liny i spadła z wysokości 20 metrów do wody.

  Zdjęcie

  Ratownicy przy przewróconej szalupie /PAP/EPA/NESTOR PEREZ /
  Ratownicy przy przewróconej szalupie
  /PAP/EPA/NESTOR PEREZ /

  Motorowa łódź ratunkowa upadając wywróciła się do góry dnem, zabijając pięciu marynarzy i raniąc trzech innych. Jak podaje armator jednostki, eden z rannych opuścił już szpital, a dwaj powinni zostać wypisani niebawem. Wiadomo, że ofiary to trzej Indonezyjczycy, Filipińczyk i obywatel Ghany. W momencie wypadku na statku było około 1400 pasażerów, ale żadnemu z nich nic się nie stało.

  Program obecnego rejsu Thomson Majesty obejmuje Wyspy Kanaryjskie, Morze Śródziemne i Morze Czerwone. Dziś po południu wycieczkowiec miał wyruszyć z La Palma do portu Funchal na portugalskiej Maderze.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

  RMF FM/PAP

Skomentuj artykuł: Hiszpania: Wypadek na ćwiczeniach ratowniczych. Nie żyje 5 osób

Wasze komentarze (3)

Dodaj komentarz
deen

~deen -

w odniesieniu do TEGO tekstu i do tekstów na ten temat z INNYCH mediów... ... nie "szalupa zerwała liny", tylko najprawdopodobniej zawiodła wciągarka przy żurawikach łodziowych... - tak wynika z pierwszych doniesień mediów hiszpańskich, mógł też zawieść zwalniak przy haku, zerwanie liny jest bardzo mało prawdopodobne. ... to nie była żadna szalupa, tylko tender (barkas) łączący funkcje łodzi ratunkowej z komunikacyjną (dowożącą pasażerów między lądem, a kotwiczącym u jego wybrzeża statkiem) ... to nie były "ćwiczenia ratownicze", tylko ćwieczenia, które można ewentualnie określić jako "ratunkowe" - z użyciem łodzi ratunkowej - ćwiczebny alarm łodziowy (ćwiczenia akcji ratunkowej, nie ratowniczej) akcja przeprowadzana przez załogę statku mająca na celu ratowanie siebie i pasażerów, to akcja ratunkowa... akcja ratownicza jest wtedy, gdy ZEWNĘTRZNI ratownicy pomagają statkowi, jego załodze i pasażerom... ... La Palma to nie port, tylko wyspa ... wypadek wydarzył się w porcie Santa Cruz de la Palma

rrr

~rrr -

Ze względów bezpieczeństwa rejs powinien zostać przerwany, a wszystkie szalupy ratunkowe dokładnie zbadane.