Otylia Jędrzejczak, Katarzyna Baranowska, Sławomir Kuczko, Sławomir Wolniak i Paweł Korzeniowski wywalczyli awans do finałów pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Helsinkach.

Sławomir Kuczko uzyskał najlepszy czas w eliminacjach w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym, uzyskując 2.08.02 i wyprzedził Ukraińca Olega Łysogora - 2.08,06 oraz Węgra Daniela Gyurtę - 2.08,07. Sławomir Wolniak potrzebował na pokonanie tego dystansu - 2.09,70 plasując się na siódmym miejscu.

Otylia Jędrzejczak uzyskała czas 1.55,63, o 0,75 s gorszy od najlepszego wyniku eliminacji rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym, który miała Francuzka Alena Popchanka.

Także na drugim miejscu z czasem 4.38,63 uplasowała się w eliminacjach wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym Katarzyna Baranowska. Do najszybszej Rosjanki Anastazji Iwanienko Polka straciła 0,91 s.

Z szóstym czasem eliminacji - 1.46,09 awans do wyścigu finałowego na 200 m stylem dowolnym zdobył Paweł Korzeniowski, który podzielił miejsce z Francuzem Fabienem Gilotem.

Polska drużyna wywalczyła na mistrzostwach Europy w pływaniu w Helsinkach trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale i w tej chwili zajmuje drugie miejsce ex aequo z Francuzami. Liderami są Niemcy.

Wczoraj Paweł Korzeniowski obronił tytuł mistrza Europy na dystansie 200 m stylem motylkowym w trzecim dniu ME na krótkim basenie w Helsinkach. Mateusz Sawrymowicz z kolei zdobył srebrny medal na 1500 m stylem dowolnym. W piątek brąz dla Polski zdobyła Beata Kamińska na 200 metrów żabką.