Jeżeli chcesz urodzić dziecko ze znieczuleniem we Wrocławiu musisz poczekać do jutra do 8 rano. Dyżur właśnie zakończyła ekipa anestezjologów. Jedyny szpital w mieście, który znieczula rodzące kobiety - szpital imienia Falkiewicza - oferuje te usługę od godziny 8 do 15.

Szpital nie ma pieniędzy na to by odpowiednia ekipa anestezjologów dyżurowała cała dobę. Co prawda po godz. 15 na oddziale zostają fachowcy od znieczuleń. ale oni zabezpieczają jedynie te pacjentki u których musi być wykonane cesarskie cięcie, czy inne zabiegi w znieczuleniu.

Przyszłe mamy, które chcą mieć bardziej komfortowy poród i skorzystać ze znieczulenia, muszą rodzić między 8. a 15. Co masm powiedzieć dziecku? Czekaj, czekaj, tylko do 15, bo później już nie możesz, bo mama będzie rodziła bez znieczulenia? - żaliła się pani Agnieszka, która lada dzień zostanie mamą:

To, czy dostanie znieczulenie w czasie porodu, czy nie, jest wielką niewiadomą. Wszystko zależy od jej dziecka, od tego, o której zdecyduje się przyjść na świat.