Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, PO zdobyłaby 26 proc. głosów, a PiS uzyskałoby 24 proc. poparcia. W Sejmie znalazłby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który głosowałoby 7 proc. badanych.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem, PO nieznacznie zyskała (wzrost o 1 pkt proc.), natomiast PiS nieco straciło (spadek o 2 pkt proc.). Poparcie dla SLD zmniejszyło się o 1 punkt proc. w porównaniu do ubiegłego miesiąca.

Poniżej wyborczego progu znalazły się w sondażu z kolei PSL (4 proc. poparcia) oraz Twój Ruch Janusza Palikota i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (otrzymały po 3 proc. głosów), a także Polska Razem Jarosława Gowina oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (po 2 proc. poparcia).

Wyraźnie wzrósł natomiast odsetek tych, którzy nie chcą lub jeszcze nie potrafią jednoznacznie określić swoich sympatii partyjnych - aż 27 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów nie wie, na które ugrupowanie oddałoby swój głos.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie marca, wzięłoby w nich udział 57 proc. ankietowanych.