Prokuratura Okręgowa w Warszawie zainteresowała się wypowiedzią Krzysztofa Rutkowskiego, który na antenie RMF FM rzucił nowe światło na aferę w sprawie przecieku o planowanej akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Nie wiedząc jeszcze, dlaczego Piotr Tymochowicz został zatrzymany, Rutkowski powiedział, że może chodzić o podżeganie Andrzeja Leppera do pomówienia Zbigniewa Ziobry o autorstwo przecieku w sprawie akcji CBA.

Prokuratorzy analizują materiał ze strony internetowej RMF FM i zdecydują czy przesłuchać w tej sprawie zarówno Tymochowicza jak i Rutkowskiego. Tymochowicz był specjalistą od kreowania wizerunku polityków. Wśród jego klientów był między innymi Andrzej Lepper.

Czy doradca polityczny może popychać do popełnienia przestępstwa polityka, który jest jego klientem? Marek Skała, specjalistę od kreowania wizerunku politycznego mówi, że nie jest tym zaskoczony: dlatego, że kreowanie wizerunku nie ma granicy. PR-owcy polityczni w Polsce niestety działają już moim odczuciu – poza granicami. Nie powiem prawa, ale poza granicami etyki.

Przypomnijmy: Tymochowicz został zatrzymany w związku ze ściąganiem z Internetu treści pedofilskich.