Polityk Twojego Ruchu, filozof i publicysta Jan Hartman zrezygnował z kandydowania w wyborach na prezydenta Krakowa. "Porozumieliśmy się z panem prezydentem Majchrowskim i będziemy współpracować" – wyjaśnił.

Zdaniem Hartmana, porozumienie z Majchrowskim daje szansę Twojemu Ruchowi na wprowadzenie swojego przedstawiciela do rady miasta i jest krokiem ku jednoczeniu lewicy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. Wcześniej swoje poparcie dla Majchrowskiego zadeklarowało PSL. Na jego liście znajdą się także przedstawiciele SLD, który nie wystartuje samodzielnie w Krakowie.

Po prostu uznaliśmy, że moje szanse były żadne, żeby zostać prezydentem, to byłaby tylko kampania wizerunkowa. Skoro jest szansa, że ktoś od nas może być radnym, to warto w to wejść - tłumaczył Hartman. Zapowiedział, że Twój Ruch wystawi własne listy wyborcze w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego. On sam będzie liderem listy w okręgu krakowskim.

W wyborach urzędujący prezydent Jacek Majchrowski zmierzy się z kandydatem PiS Markiem Lasotą (dyrektor krakowskiego oddziału IPN i radny klubu PO w sejmiku województwa małopolskiego), kandydatką PO radną miejską Martą Pateną, kandydatem niezależnym Łukaszem Gibałą, kandydatem niezależnym Sławomirem Ptaszkiewiczem oraz Tomaszem Leśniakiem z KWW Kraków Przeciw Igrzyskom - Porozumienie Ruchów Miejskich.

(mn)