Obfite opady śniegu powodują kolejne kłopoty komunikacyjne. Sytuacja na drogach w niektórych regionach jest trudna. Niebezpiecznie jest w m.in. Małopolsce, Podkarpaciu i na Śląsku.

Śląsk. Do karambolu doszło na trasie nr 88 między Gliwicami a Zabrzem. Na obu pasach zderzyło się aż 9 samochodów. 4 osoby zostały ranne.

Po wypadku z udziałem trzech pojazdów zablokowana jest autostrada A4 w kierunku z Wrocławia do Opola. Na 160. kilometrze trasy zderzyły się TIR, ciężarówka i samochód osobowy.

Źle jeżdzi się krajową „jedynką” w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku. W stronę Katowic i Bielska-Białej samochody jeżdżą tylko jednym pasem. Utrudnienia spowodował wiatr, który nawiał na drogę dużo śniegu. W obu kierunkach tworzą się korki.

Małopolska. Spore kłopoty czekają na kierowców na drodze do Zakopanego. Korki tworzą się m.in. w Myślenicach i w Nowym Targu.

Autobus, który wiózł 40 dzieci, wpadł do rowu przed Chabówką na Zakopiance. Na szczęście nikomu nic się nie stało – informują reporterzy RMF FM. Uczniowie jednej z krakowskich podstawówek wracali z wycieczki do Kościeliska. Dzieci czekają na drugi autobus w szpitalnej świetlicy w Rabce. Jak ustaliła policja, autokar jechał powoli, ale na ostrym zakręcie otarł się o barierki ochronne i zsunął do rowu. Prokuratura nakazała już zabezpieczenie śladów i zbadanie stanu technicznego autobusu.

Do kolizji z udziałem autobusu wiozącego dzieci doszło także na drodze nr 7 w Spytkowicach. Na szczęście i tym razem nikomu nic się nie stało.

Łódzkie. Jak informuje nasz reporter Marcin Lorenc bardzo ślisko jest też na drogach w województwie łódzkim:

Podkarpacie. W tym regionie największym problemem dla kierowców jest śnieg nawiewany z pól. W wielu miejscach utworzyły się zaspy. Policja apeluje do kierowców wyjeżdżających w góry o zakładanie na koła łańcuchów.

Pomorze. Najtrudniejsze warunki drogowe panują w okolicach Słupska, Kościerzyny i Kwidzyna. Śnieg już nie pada, ale na trasie numer 1 Gdańsk - Łódź wciąż leży błoto.

Prognozy nie są najlepsze dla kierowców. Dziś znów ma padać śnieg, poza tym będzie silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.