O godzinie 9:30 w Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęła się operacja odtworzenia dróg żółciowych sześcioletniego Tomka, który po zatruciu muchomorem sromotnikowym miał przeszczepioną wątrobę. Operacja potrwa kilka godzin. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna się zakończyć wczesnym popołudniem.

Wcześniej rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński informował, że będzie to operacja "standardowa, na pewno nie tak skomplikowana, jak sam przeszczep".

Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. W ostatniej chwili, 17 sierpnia lekarzom z Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Po transplantacji stan zdrowia chłopca poprawiał się, sześciolatek zaczął samodzielnie oddychać i nawiązał kontakt z otoczeniem.

Jednak w nocy z piątku na sobotę jego stan się pogorszył i chłopiec musiał przejść kilka zabiegów operacyjnych. Od tego czasu jest ponownie dializowany i podłączony do respiratora. Przyczyną komplikacji były problemy właśnie z drogami żółciowymi.