27 lipca do Polski przyleci papież Franciszek. Tego dnia młodzież zaproszona jest do udziału w rozlicznych koncertach w ramach Festiwalu Młodych. Wśród nich jeden szczególny - koncert "Stworzeni, by wielbić" w Łagiewnikach.

Światowe Dni Młodzieży /Jakub Kamiński /PAP

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE: Koncert “Stworzeni, by wielbić"

14:00, Kraków-Łagiewniki 

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE: Festiwal Młodych

Błonia 20:00-23:00
Arkadio (Polska) - koncert
TAU (Polska) - koncert
Full Power Spirit (Polska) - koncert
Owca (Polska) - koncert
El Nino (Francja) - koncert

Rynek Główny
14:40-15:40 ODALA / BLESSED (ALLELUYA BAND, Malawi) - koncert
15:50-16:20 Administratura Apostolska Zakaukazia (Gruzja) - taniec
16:30-17:00 Skalni dla ŚDM (Studencki Zespół Góralski "Skalni" UR, Polska) -taniec
17:15-17:40 ECUADOR PLURICULTURAL:Memoria-Danza-Tradición (GENCANA, Ekwador) - taniec
18:00-18:50 KORA AND AFRICAN SONGS (ARMEL OSEE, International) - koncert
19:10-20:00 Danse Traditionnelle (Saint Pierre Chanel, Wallis and Futuna) - taniec
20:15-20:30 DANCE of VIETNAMESE LASALLIAN YOUTH (Vietnamese Lasallian Youth, USA) - taniec
20:40-21:30 Danse Rwandaise (Les Amis Du Pape, Rwanda) - taniec
21:50-23:00 Land of Mercy (Jungeunhae Dance Korea, Korea Płd:) - taniec

Rynek Podgórski
15:00-16:00 Elton Rey cantautor católico (Peru) - koncert
16:10-16:50 Wyboc nom, Panie (Jaferniocek, Polska) - teatr
17:00-23:00 Miłosierna Miłość, Dzień Alfońsjański (Redemptor, Polska) - koncert

Plac Wolnica
14:00-14:30 Młode Podhale - wiara i tradycja (Polska) - taniec
15:20-15:40 Palestina Youth (Palestyna) - taniec
16:00-16:45 Prezentacja folkloru podhalańskiego(Zespół Góralski Rabiańsko Śleboda, Polska) - taniec i śpiew
17:00-19:00 Briser la statue (DUC-IN-ALTUM, Francja) - teatr
19:00-23:00 ICCRS YOUTH FESTIVAL (INTERNATIONAL CATHOLIC CHARISMATIC RENEWAL SERVICE, Malta) - koncert
20:00 Band Jacobs Lader (Holandia)
20:20 Fernando Gomez (Brazylia)
20:35 Band Rex Band (Indie)
20:55 Presentation Curtis Martin (USA)
21:10 Praise Edwin Fawcett + Choir INTERNATIONAL
21:30 Fr. Dave Privonka (USA)
21:45 Band Fr: Rob Gablea (Australia)
22:15 Arch. Julian Porteous (Australia)
22:25 Michelle Moran ICCRS
22:40 Band Fr. Rob Gablea + Edwin Fawcett + Chór

Plac Szczepański
9:00-10:30 Zespół Chrześcijański NAZARET (Polska) - koncert
10:50-11:50 A los piés de Jesús (Yuli & Josh, Kolumbia) - koncert
12:10-13:40 Wzgórze Syjon (Polska) - koncert
14:00-15:00 Sofi Bend (Ukraina) - koncert
20:00-21:45 Communauté du Chemin Neuf (Międzynarodowy) - koncert
21:45-23:00 Seez (Francja) - teatr

Park Krowoderski
14:00-14:30 Pantomima dla Pielgrzyma (Grupa warsztatowa Teatru Nikoli, Polska) - teatr
14:40-14:50 Cultural Diversity in Indonesia (New Heart Community, Indonezja) - taniec
15:00-16:30 N’Joy - Anime ta foi (Francja) - koncert
17:00-18:00 Teatro Desiderata - National University (Filipiny) - teatr
18:00-22:00 Laudato Si Eco-Youth Festival (Global Catholic Climate Movement, Międzynarodowy) - festiwal
18:00-18:30 Eco-Lifestyle and Fashion - spotkanie
18:40-19:30 The Canticle of St Francis and Drum Session - koncert
19:40- 20:15 GCCM Awards and Laudato Si Anniversary Ceremony-spotkanie
20:30-21:30 Laudato SI World Music and Dance Gala - koncert
22:00-23:00 Laudato Si - Święto Stworzenia (Siedem Aniołów, Polska) - teatr

Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego
14:00-15:30 Acts of the Apostels (Indie) - koncert
15:45-16:30 The Moving Prayer (Eve & Mary, USA) - taniec
17:00-18:00 AVE - Dla SDM w Krakowie (Białoruś) - koncert
18:20-19:30 Vuelvo a Ti (Christian Arzamendia, Paragwaj) - koncert
19:45-21:15 ESPÉ (Słowacja) - koncert
21:30-23:00 Chrześcijańskie Uderzenie - Koncert GOH! (Gate Of Heaven, Polska) - koncert

Mały Rynek
17:00-23:00 TIFF THE INIGO FILM FESTIVAL (International) - film

Studium WF UJ
14:00-16:00 Santos y misioneros (Filocalia, Argentyna) - teatr
16:15-17:15 Nelson and the Friends of Jesus (USA) - koncert
18:00-18:45 Un banc pour tous (diocčse de Lyon, Francja) - teatr
19:00-20:00 Malchus (Polska) - koncert
20:15-21:15 Sliryc 33 (Chorwacja) - koncert
21:30-23:00 Encounter Night (Adoremus Worship, Meksyk) - koncert

Plac Marii Magdaleny
14:00-14:50 Br John Klein and Br Adam Zettel (Włochy) - koncert
16:30-18:00 Nowoczesna łotewska muzyka chrześcijańska (Inese Šuļžanoka i Juris Vizbulis, Łotwa) - koncert
18:15-18:30 Sistaz (Brazylia) - taniec
18:50-19:00 Project Pursuit (Team P.A.C, Kanada) - taniec
19:20-19:50 Sao Marcos Evangelista (Brazylia) - koncert
20:00-20:30 Youcat (GB) - taniec
20:50-21:35 Karol Wojtyła: Promieniowanie ojcostwa (Teatro Colorato, Słowacja) - teatr
22:00-23:00 Rap Católico (Daniel Rico, Kolumbia) - koncert

Bulwar Wołyński
14:15-15:00 MISTICOS (Argentyna) - koncert
15:00-16:00 The Thirsting (USA) - koncert
16:00-17:00 Jesus Cabello (Hiszpania) - koncert
17:15-19:00 PrésCortembertGlorious
19:15 Paddy Kelly - Allemagne - koncert
19:15-19:30 Témoignage IDF / Anuncio - świadectwo
20:00-21:00 Rona Hartner - Roumanie - koncer
21:00-21:15 Marc Fromager - świadectwo
21:15-22:30 Glorious - France (louange)
22:30-23:00 Procession

Plac Centralny
14:00-23:00 Festiwal Emmanuel
14:00 Emmanuel Band (Słowacja) - koncert
16:30-17:30 Worship (Youth2000) - koncert
20:00-21:30 Mercy Fever! (Michael Patrick Kelly) - wielbienie

Park Lotników Polskich
21:00-23:00 Credo nella Misericordia(Cenacolo, Międzynarodowy) - muscial

Olszanica, Siostry Pijarki
14:00-20:00 - Festiwal Franciszkański
16:30-17:30 Koncert zespołu KapEl’a (OFMCap) (Polska)
17:30-18:15 Radosne świętowanie z zespołem Fioretti (OFMConv) (Polska)
21:00-22:30 br. Łukasz Buksza - koncert

Klub Sportowy Wieczysta
16:00-23:00 Festiwal Młodzieży Pijarskiej
20:00-21:00 Koncert Muzyczny Full Power Spirit (Polska)
21:00-22:00 Grupa Abramo (Włochy) - koncert

Scena przy kościele św. Floriana
14:00-18:00 Paradise in the City Festival - adoracja/koncerty
15:00-16:00 Paradise unverse - koncert
17:00-18:00 Revival Period - koncert
20:30-22:00 God’s Great Dancefloror - animacja
22:30-23:00 Campfire atmosphere - teatr/musical

Klub Sportowy Płaszowianka
16:00-20:00 Ruch Folocare - spotkanie modlitewne (gathering and meeting)
20:00-22:00 Ruch Focolare - animacje i adoracje

Scena na Skałce
20:00-22:00 Maleo Regge Rockers

Filharmonia Krakowska
20:00-21:30 Veillée Robert Schuman (Resurrexit, Francja) - koncert

Nowohuckie Centrum Kultury
19:00-21:00 Désert fertile (French bishop conference, Francja) - teatr

PWST
20:00-22:00 Presentación del monólogo Francisco (Grupo de teatro los de a pie, Kostaryka) - teatr

Wydział Inżynierii Materiałów i Ceramiki, AGH pawilon B8, ul. Mickiewicza 30
14:00-15:00 prof. dr hab. inż. A. Skulimowski, Formalne modele wolnej woli i kreatywności w kontekście wielokryterialnej teorii decyzji, (Polska) - wykłąd
15:00-16:00 dr inż. M. Zahara, Bezpieczeństwo Internetu i zagrożenia internetowe (Polska) - wykład
16:00-17:00 Rób to co kochasz - koncert
17:00-19:00 Prof: Z: Ryn, wykład (30 min) + film "Podziemny świat Rapa Nui"
19:00-20:00 uczniowie ZSOiZ im: Jana Pawła II w Gromniku, " W zdrowym ciele - zdrowy duch" - happening uzupełniony cytatami JP II , w których Papież nawiązywał do dbałości o zdrowie
20:00-21:00 IMCS MIEC PAX ROMANA, Mercy for our common home - warsztat

Wydział Zarządzania, AGH pawilon D14, ul. Gramatyka 10
14:00-17:00 BDJK Bundestelle, International Youth Hearing - warsztat
17:00-19:00 La Opción V, żCómo encontrar el amor verdadero? - konferencja
19:00-20:00 Daniel (leader of The Thirsting) - koncert
20:00-22:00 International Young Catholic Students, Mercy and Solidarity Students, students acting for peace - spotkanie

Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum, aula A+B, ul. św. Łazarza 16
18:00- 21:00 Problem uzależnienia młodych ludzi od alkoholu
18:00-18:20 Prof. dr hab. Dominiki Dudek - wykład
18:30-18:50 dr n. społecznych Teresa Jadczak-Szumiło i prof. dr hab. Andrzeja Urbanika - film, wykład
19:00-19:30 wystąpienie Michała (gościa Archidiecezji Krakowskiej) - świadectwo
19:30-20:00 koncert
20:30-21:00 ks. Mirosława Żaka - konferencja

Auditorium Maximum, Aula Średnia, ul. Krupnicza 33
14:00-16:00 World Fed. Catholic Medical Associations (F.I.A.M.C), Marcy in the life of the Catholic Medicine Student and the Young Catholic Physicians (Watykan) - Dyskusje na temat postawy miłosierdzia w pracy lekarzy - wykład
16:30-18:30 World Youth Alliance "Be not afraid!" (USA) - wykład
19:00-20:00 Arkadio, projekt słowno-muzyczny (Polska)
20:00-21:00 Paul John Anderson - koncert unplugged (USA)

Więcej szczegółów na stacja7.pl.