Zima zaskoczyła kierowców w Zakopanem we wtorek rano i trzyma na dobre. Są utrudnienia w ruchu. Na Bałtyku z powodu silnego wiatru odwołano kursy promów z Gdyni i Gdańska do Szwecji. Na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają w całym kraju przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Na wielu ulicach w Zakopanem leży już cienka warstwa rozjeżdżonego śniegu. Jeśli któryś z kierowców nie zmienił jeszcze opon na zimowe ma teraz problemy. Zakopiańscy policjanci odnotowali kilka stłuczek. Starosta tatrzański zamknął natomiast drogę prowadzącą z Zakopanego w stronę przejścia granicznego na Łysej Polanie w związku z łamiącymi się pod ciężarem śniegu drzewami.

Zakopiańscy strażacy byli już wzywani 23 razy do konarów i drzew tarasujących drogi. Spadające drzewa raniły trzy osoby. Dwie z nich są w poważnym stanie.

Na Pomorzu nadciąga silny sztorm. Podmuchy w porywach osiągnąć mają prędkość huraganu. Wiatr ma wiać z kierunku wyjątkowo niekorzystnego dla Wybrzeża Gdańskiego, czyli z północy. Stan wody w Bałtyku osiągnął 5,5 metra i jest to stan alarmowy. Woda wdziera się na plaże, fale już podmywają wybrzeża klifowe. Co gorsza, sztorm będzie się wzmagać.

Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła stan zimowej gotowości. Do odśnieżania dróg przygotowano ponad dwa tysiące pługów i kilkaset ton soli. Po raz pierwszy w tym roku kierowcy poruszający się w rejonach największych opadów śniegu za pośrednictwem CB radio będą otrzymywać regularnie informacje o sytuacji na drogach.