„Nie wybieram się za Gowinem. Mamy inne temperamenty i inny stosunek do PO. Pomiędzy Gowinem i mną jest więcej różnic niż podobieństw” - mówi Grzegorz Schetyna odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Gowin twierdzi, że odejdę z PO? „Nie słyszałem tego. Zobaczymy. Nie mam takiego planu, Nie chcę mieć. Czekam na zakończenie wyborów wewnętrznych w PO” – dodaje.

Bezrobocie mi nie grozi

"To jeszcze nie jest rozstrzygnięte, czy będę poza wszystkimi strukturami PO. W PO można zrobić wiele sensownych rzeczy. Bezrobocie mi nie grozi"- zapewnia gość RMF FM. Co, jeśli nie zostanę wiceprzewodniczącym PO? "Zobaczymy, na razie chcę zamknąć wybory w PO i zobaczyć, jakie będą wyzwania" - tłumaczy.

"Nie lubię przegrywać i nie spodziewałem się tego, ale w polityce przychodzą i porażki. Uczę się z tym żyć i już się nauczyłem"- mówi gość RMF FM pytany o przegraną w wyborach na Dolnym Śląsku. "To źle, jeśli do konkurencji dochodzi trzeci wymiar a tak się stało w wyborach na Dolnym Śląsku" Partia nie protestuje? "To nieprawda. Trzeba poczekać na decyzję prokuratury. Będzie też sprawa w sądzie koleżeńskim. To, co się stanie dalej zależy od ustaleń prokuratury" - mówi Schetyna w RMF FM.

Z Tuskiem rozmawiałem wczoraj. Było fajnie

"Kiedy Grzegorz Schetyna ostatni raz rozmawiał z Tuskiem tak po przyjacielsku?" - pytają słuchacze RMF FM. "Wczoraj". I jak było? "Fajnie" - odpowiada Grzegorz Schetyna. "Wczoraj to była rozmowa współpracownicza, rozmawialiśmy o zmianie statutu PO, o tym, co stoi przed partią" - tłumaczy.

Ja nie muszę być w rządzie

"Ja nie muszę być w rządzie. To premier ma inicjatywę i wizję. To premier wie, czego oczekuje w ministerstwach i on ma decyzję w rękach." Czy zmian w rządzie Tusk nie powinien zacząć od siebie? - pytają słuchacze RMF FM. "To zmieniłoby tak wiele, że konieczne byłyby chyba nowe wybory, a ja jestem zwolennikiem pełnych kadencji. Musimy wspólnie wykorzystać te dwa lata i wspólnie podjąć wyzwania".

Biernat będzie chciał pokazać, że ma coś do zaproponowania

"Z nowym ministrem sportu, Andrzejem Biernatem łączy nas to, że jesteśmy kibicami i zależy nam na losie polskiego sportu. Myślę, że Andrzej Biernat będzie chciał pokazać, że jest nie tylko politykiem partyjnym, ale też, że ma coś do zaproponowania w tak ważnym resorcie jak resort sportu" -  tłumaczy Grzegorz Schetyna.

Arłukowicza nie ma. Mam nadzieję, że nadrabia pracą w resorcie

"Trudno mi powiedzieć, dlaczego Bartosz Arłukowicz został na stanowisku. O to trzeba pytać premiera, bo to jego inicjatywa". "Dziś trzymam kciuki za ministra zdrowia". "Widzę, że Arłukowicz nie jest obecny na zewnątrz, mam nadzieję, że nadrabia to pracą w resorcie" - mówi gość RMF FM.  

Na czwartego do brydża? Elżbieta Bieńkowska

"Na czwartego do brydża wybrałbym Elżbietę Bieńkowską" - odpowiada słuchaczom RMF FM. "Ona jest menadżerem, a nie politykiem. To dobrze świadczy o polskiej polityce, że tacy ludzie potrafią się w niej znaleźć. Minister Bieńkowska ma wielką rzecz do zrobienia" - dodaje. Czy to kandydatka na następnego premiera? "Pozycja premiera jest stricte polityczna i musi taka być, a ona politykiem nie jest".