Wstępne wyniki sekcji zwłok Barbary Blidy nie wskazują na udział w jej śmierci osób trzecich. Na jej ciele nie znaleziono też śladów szarpaniny - poinformował o tym Michał Szułczyński z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, która prowadzi śledztwo ws. śmierci byłej minister budownictwa.

Rzecznik potwierdził również, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety były obrażenia spowodowane przez jeden pocisk: Pośrednią przyczyną zgonu były obrażenia ciała powstałe wskutek postrzału jednym pociskiem. Również te wstępne ustalenia wskazują, iż nie ma w tym zdarzeniu udziału osób trzecich, a także nie stwierdzono, by na ciele zaobserwowano i stwierdzono obrażenia, które mogłyby wskazywać na szarpanie się z innymi osobami, czyli z osobami trzecimi. Szułczyński poinformował też, że jeszcze dziś ciało zmarłej zostanie jeszcze dzisiaj wydane rodzinie.

Sekcję zwłok byłej posłanki i b. minister budownictwa Barbary Blidy, która postrzeliła się w środę śmiertelnie podczas rewizji ABW w swoim domu w Siemianowicach Śląskich, przeprowadzono w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiej Akademii Medycznej

w Katowicach.