W całej Polsce trwa akcja "Podziel się posiłkiem". Ponad 30 tysięcy wolontariuszy czeka na żywność o przedłużonym terminie ważności. Można ją przynosić do jednego z dwóch tysięcy sklepów w całym kraju.

Jak idzie zbiórka w Lublinie sprawdzał Krzysztof Kot

Jednym z nich jest market przy ulicy Jubilerskiej w Warszawie. To miejsce szczególne, ponieważ pojawią się tam dziś znane osoby, które będą zachęcać do podzielenia się posiłkiem. Wśród nich będzie m.in. nasz wicemistrz olimpijski Andrzej Supron wraz z synem, aktorzy: Przemek Cypriański, Paulina Holtz i Marek Włodarczyk.

Wydaje się, że nie będą mieli trudnego zadania. Wczoraj w sklepie na Jubilerskiej zebrano rekordową ilość żywności. Wciąż trwa jeszcze jej dokładne liczenie, a dokładne dane mamy poznać niedługo.

Wszystkie produkty trafią najpierw do magazynów banków żywności, a następnie do szkół, świetlic i domów dziecka. Pomoc jest bardzo potrzebna, bo aż 70 tysięcy polskich dzieci je w ciągu dnia tylko to, co dostanie w szkole. Zostawiać można ryż, konserwy, dania gotowe, olej, soki i dżemy.