Policja zatrzymała 21-letniego Łodzianina, który podawał się za pracownika biura poselskiego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Mężczyzna chciał wyłudzić albumy promocyjne wydawane przez Urząd Miejski w Sochaczewie na Mazowszu.

Jak powiedział Rafał Sułecki z mazowieckiej policji 21-latek próbował wyłudzić od pracowników sochaczewskiego magistratu 20 albumów promocyjnych wartych w sumie 900 zł.

Publikacje miały być rzekomo wykorzystywane podczas spotkań przedwyborczych Grabarczyka; w rzeczywistości - jak ustaliła policja - łodzianin chciał sprzedać albumy na aukcji internetowej.

Kiedy oszust razem z kolegą czekał w magistracie na wydanie albumów, jeden z pracowników skontaktował się z biurem poselskim ministra Grabarczyka. Okazało się, że mężczyzna o takim nazwisku w biurze poselskim nie pracuje i nikt z biura nie zamawiał publikacji o Sochaczewie - powiedział Sułecki.

21-latkowi postawiono zarzut usiłowania oszustwa. Grozi ma za to do 8 lat więzienia. Policja ustaliła, że wcześniej mężczyzna dokonał kilku podobnych przestępstw na terenie województwa łódzkiego.