Fala powrotów z długiego, czerwcowego weekendu. Na trasach w całej Polsce w niedzielę panował tłok. Na Gorącą Linię RMF FM dostawaliśmy sygnały o wypadkach. Przekazywaliśmy na bieżąco informacje i radziliśmy, których miejsc lepiej unikać. Zobaczcie nasz zapis relacji minuta po minucie.

Wypadek w miejsc. Lipowo /Gorąca Linia RMF FM, pan Piotr /
Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

21:00

Samochody próbujące wjechać do Częstochowy od strony Warszawy na DK nr 1 niemal stoją w 2-kilometrowym korku, jaki wytworzył się z powodu remontu nawierzchni. Jezdnia w kierunku Katowic jest wyłączona z ruchu - napisał pan Paweł na Gorącą Linię RMF FM. 

20:35

Już 8 kilometrów ma korek na krajowej A4 w kierunku Krakowa!  W pobliżu Bochni samochód ciężarowy zderzył się z osobówką! Dwie osoby są ranne. Zablokowany został jeden pas jezdni w kierunku stolicy Małopolski.

Policja zaleca zjazd na drogę krajową numer "94" w Brzesku i powrót na autostradę A4 w Bochni lub Targowisku.

20:00

7-kilometrowy korek przed Międzyrzeczem na trasie "S3" - informujecie na Gorącą Linię RMF FM. 

Sześć kilometrów ma zator na krajowej "11" w Wielkopolsce - w kierunku Poznania - dokładnie w okolicach miejscowości Ujście.

Bardzo duży korek na A1 w stronę Łodzi na wysokości Lubicza Dolnego. Stoimy od 40 minut i nie widać końca - to z kolei ostrzeżenie, które otrzymaliśmy na adres mailowy.

19:53

Utrudnienia również na krajowej "20" Malbork-Elbląg. W pobliżu Bałdowa w zderzeniu dwóch aut ranna została jedna osoba. Przejedziecie tam wahadłowo.

19:35

Czekają Was utrudnienia A2 na trasie Łódź - Konin. Dwie osobówki zdezrył się pomiedzy miejscowościami Dąbie - Wartkowice. Zablokowany jest lewy pas w kierunku Warszawy.

19:09

Na Mazowszu jest zablokowana krajowa "70" w miejscowości Kamion. Jedna osoba zginęła w zderzeniu motocykla z osobówką.

Najtrudniejsza sytuacja czeka kierowców wjeżdżających do Warszawy od południa. Janki, gdzie zbiegają się trasy z Katowic i Krakowa, co prawda są przejezdne, ale zatory tworzą się w Raszynie. Podobnie bardzo gęsto jest na wjeździe do miasta z autostrady od strony Poznania. Dużo wolniej, z powodu bardzo wielu samochodów, jedzie się krajową "7" z północy, już od Łomianek. Policjanci zwracają jednak uwagę, że choć jest gęsto, na razie nie było potrzeby wyłączania świateł i ręcznego kierowania ruchem.

18:55

Gigantyczny korek na A4 w stronę Wrocławia - informujecie nas na Gorącą Linię RMF FM. Sznur aut ciągnie się już od Opola.

18:23

Sulechów, droga S3: w kierunku Zielonej Góry zaczyna tworzyć się korek na zwężeniu do jednego pasa - informuje słuchacz Przemek.

18:18

Droga S3 ze Szczecina do Gorzowa Wielkopolskiego - zatłoczona. Kilka kilometrów korka - pisze Marlena na Gorącą Linię RMF FM.

17:59

Na drodze krajowej nr "28" w małopolskiej Kanienie - na odcinku Limanowa - Nowy Sącz - zderzyły się dwa auta.Przejedziecie tam wahadłowo.

17:24

"Siódemka" przed Olsztynkiem też stoi w korku. 4-kilometrowy korek przed zwężeniem na S7 - informuje na Gorącą Linię RMF FM pan Bartosz.

17:01

Na krajowej "trójce" korek na obwodnicy Parłówka. Powód -  zwężenie jezdni do dwóch pasów. 

W sznurze samochodów postoicie również za Rumią - do wjazdu na obwodnicę Trójmiasta i koło Pruszcza Gdańskiego - na wjeździe na autostradę.

Na południu - Kto właśnie wyjeżdża ze stolicy Tatr samochodem - musi przygotować się na długą podróż.

W cierpliwość musicie uzbroić się też na "A4" na Opolszczyźnie  - między węzłami Przylesie i Prądy niezmiennie korek w kierunku Wrocławia z powodu remontu.

16:54

Jedna osoba została ranna w zderzeniu osobówki z motocyklem w pobliżu Ząbkowic Śląskich. Na odcinku Kłodzko-Niemcza - to fragment krajowej "8" - wprowadzono ruch wahadłowy. 

16:50

Zablokowany jest pas A2 w kierunku Warszawy. W Grodzisku Mazowieckim zderzyły się dwa samochody osobowe.

16:26

Gigantyczny korek w Częstochowie, pas zablokowany na trasie z katowic do Warszawy - informuje pan Tomasz na Gorącą Linię RMF FM. 

16:04

Kilometrowy korek na zjeździe autostradowym w Strykowie - informuje nasza reporterka Agnieszka Wyderka.

Przed bramkami koło Strykowa, na utrostradzia A2 w stronę Warszawy już stoi długi sznur samochodów. Dojazd do pobliskiego ronda w Sosnowcu w kierunku Łodzi również jest zablokowany (to droga krajowa numer "14"). Zjazd z autostrady, gdzie do Zgierza prowadzi droga wojewódzka 702 - także się korkuje.

15:58

Korkują się popularne trasy na południu Polski, m.in.  A4 i  zakopianka. Około 2,5 godziny zajmuje teraz podróż samochodem z Zakopanego do Krakowa  - informuje Anna Kropaczek. 

Na odcinku od Nowego Targu do Klikuszowej i dalej między Rabką a Skomielną Białą. Korkuje się także wjazd do Krakowa. Kto jedzie dalej, na Śląsk, musi liczyć się z postojem przed bramkami poboru opłat na A4. W Balicach korek w kierunku Katowic ma ponad 2 kilometry.  Przez kolejne bramki na autostradzie w Mysłowicach i Gliwicach przejeżdża się płynnie. Kłopoty czekają  jednak kierowców na A4 na Opolsczyźnie. Tam między węzłami Przylesie i Prądy trwa remont i trzeba stać w korku w kierunku Wrocławia.

15:39

Również dwie osoby zostały ranne na krajowej "15". W okolicach Lipowa samochód osobowy wjechał do rowu. Na odcinku Ostróda - Lubawa obowiązuje wahadło.

15:24

Utrudnienia również w Warmińsko-Mazurskiem. Dwie osoby zostały ranne  - na krajowej "51",  pobliżu Połęcza - to jest na trasie Bartoszyce - Lidzbark Warmiński. Zderzyły się tam dwie osobówki. Wprowadzono ruch wahadłowy.

15:22

Zablokowana jest droga krajowa numer "73" w Małopolsce! Na odcinku Tarnów - Busko-Zdrój - w pobliżu miejscowości Radwan - samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Ranna została jedna osoba.

15:10

Na nadmorskich trasach bardzo duży ruch. Wyjazd ze Świnoujścia to bite dwie godziny w kolejce na prom - informuje nasza reporterka Aneta Łuczkowska.

Na krajowej "trójce" 3-kilometrowy korek na obwodnicy Parłówka - powodem jest zwężenie jezdni do dwóch pasów. Kto jeszcze tam nie stoi, niech w Wolinie skręci na trasę alternatywną. 

Krajowa "szóstka" z Gdańska do Szczecina zakorkowana w Płotach. Auta czekają na światłach. 

Zatyka się "11" w Bobolicach. Korek przed Władysławowem od strony Helu, potem aż do Redy już lepiej. Korkuje się już za Rumią, do wjazdu na obwodnicę Trójmiasta i na wjeździe na autostradę koło Pruszcza Gdańskiego.

15:00

Korki na trasie E67 Ostrów Mazowiecki-Wyszków, w stronę Warszawy.

Na południu w cierpliwość powinni uzbroić się kierowcy wracający z Zakopanego.

Sznur aut - w stronę stolicy Małopolski - ciągnie się już od Skomielnej Białej.

14:52

Ostrzegamy kierowców jadących autostradą A1 w Kujawsko-Pomorskiem. Samochód osobowy uderzył w bariery na wysokości Zosina. To odcinek między węzłami Włocławek Północ i Włocławek Południe. Dwie osoby zostały ranne. Zablokowany jest jeden pas w kierunku Łodzi.