W nowym aneksie do umowy koncesyjnej dotyczącej płatnej autostrady A4, zabrakło propozycji stworzenia nowej kategorii pojazdów. Oznacza to, że motocykliści nie mogą liczyć na obniżenie opłat za przejazd z Krakowa do Katowic. Jak dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb, w dokumencie przesłanym z Ministerstwa Infrastruktury do firmy Stalexport nie ma ani słowa o jednośladach.

Nasz reporter dowiedział się nieoficjalnie, że resort nie chce stworzyć nowej kategorii pojazdów, gdyż uważa, że powinien to zrobić zarządca autostrady, czyli Stalexport. Firma z kolei twierdzi, że tylko minister infrastruktury może wprowadzić nowe przepisy.

Fani jednośladów są zaskoczeni i nie ukrywają, że mają żal do ministra Cezarego Grabarczyka. Wielokrotnie do niego pisali i zostali zlekceważeni. Teraz planując kolejne protesty na płatnym odcinku A4, na celownik chcą wziąć samego ministra. Postaramy się przyjeżdżać na motocyklach tam, gdzie będzie pan minister będzie otwierał nowe odcinki autostrad. Chcemy przypomnieć, że jest takie środowisko jak motocykliści i czas najwyższy o nie zadbać - mówią właściciele jednośladów.