Przed nami pierwszy w tym sezonie weekend ze skokami narciarskimi. Jutro drużynowy konkurs Pucharu Świata, a już dziś w fińskim Kuusamo kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Trzymamy kciuki za Adama Małysza. Jak jest z formą naszego mistrza?

Orzeł z Wisły nie ukrywa, że celem numer jeden jest dla niego olimpijskie złoto. Jednak igrzyska w Vancouver są dopiero w 2010 r. W tym sezonie Małysz nie stawia wielkich zadań. Chce się po prostu cieszyć skokami. Na pewno nie jestem już tak młody, ale myślę, że po prostu trzeba robić swoją pracę i wszystko będzie dobrze - powiedział polski mistrz.

Kadrę prowadzi teraz Łukasz Kruczek, który przejął pałeczkę po Hannu Lepistoe. Małysz zawsze po zmianie trenerów skakał świetnie. Pytanie, czy Kruczek znajdzie sposób na to, aby latać zaczęli pozostali. Inne jest podejście. Ma się poczucie, że można z nim porozmawiać na każdy temat - cieszy się Łukasz Rutkowski, który tak jak i inni jest z trenerem na ty. Oby tylko ta rodzinna atmosfera w kadrze przełożyła się na wyniki. Posłuchaj relacji Kuby Wasiaka z redakcji sportowej RMF FM: