Legia pokonała w drugim meczu mistrza Islandii FK Hafnarfjoerdur 2:0 i awansowała do III rundy Ligi Mistrzów. Pierwsze wyjazdowe spotkanie zespół ze stolicy wygrał 1:0.

Pierwszą bramkę dla Legii strzelił w 38. minucie Aleksandar Vukovic. W 89. minucie podwyższył Edson. Stołeczna drużyna mogła jednak bez problemu wygrać wyżej – dotarcie do pola karnego mistrzów Islandii nie sprawiało legionistom większego problemu. Gorzej jednak było z dokładnością dośrodkowań i dyspozycją strzelecką.

Świetną okazję na kolejną bramkę w 76. minucie miał Roger Guerreiro, który wykonywał „jedenastkę”, podyktowaną po faulu Saevarssona na Janczyku. Brazylijczyk jednak szansy nie wykorzystał – jego strzał wybronił bramkarz gości.

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej LM Legia nie zachwyciła. Zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w 83. minucie po wejściu rezerwowego Eltona.

W III rundzie rozgrywek Legia spotka się z ukraińskim Szachtarem Donieck. Pierwsze mecze tej fazy rozegrane zostaną 8 i 9 sierpnia, natomiast rewanże 22 i 23 sierpnia. Stawką rywalizacji jest udział w lukratywnych rozgrywkach grupowych LM.