Ponad połowa (53 proc.) Polaków jest zadowolona, że doszło do porozumienia rządu z FIFA i nie grozi nam już odebranie Euro 2012. Z kolei 49 proc Polaków uważa wycofanie kuratora z PZPN za porażkę rządu Donalda Tuska - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

Na pytanie, czy minister sportu Mirosław Drzewiecki powinien podać się do dymisji, 49 proc. badanych odpowiedziało - "tak", 39 proc., że "nie", a 12 proc. respondentów nie miało zdania w tej kwestii.

Za największego przegranego w konflikcie PZPN - rząd, ankietowani przez GfK Polonia uznali: ministra sportu Mirosława Drzewieckiego - 30 proc., prezesa PZPN Michała Listkiewicza - 29 proc. i premiera Donalda Tuska - 23 proc.

Nie będzie dymisji ministra sportu Mirosława Drzewieckiego po przegranej batalii z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. To byłoby zbyt proste rozwiązanie - mówi Donald Tusk. Premier uważa poza tym, że finału wojny futbolowej nie można nazwać kompromitacją. czytaj więcej

Jak spekuluje gazeta, Drzewiecki przetrwa tę wojnę. Tusk był wkurzony, ale nie sądzę, żeby wyciągał jakieś konsekwencje. Co najwyżej sobie z Mirkiem po męsku porozmawiają – stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ważny polityk PO.