PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - poinformował prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, wszystko idzie ku sprywatyzowanej i odpłatnej służbie zdrowia.

"Robię swoje" - tak Bartosz Arłukowicz odpowiada w Kontrwywiadzie RMF FM na pytanie, jak uniknął "zrekonstruowania". "Praca w ministerstwie zdrowia to nie jest łatwa robota, jest mozolna, ale ja nie należę do ludzi, którzy lubią się mazać. To trudny system, zawsze można... czytaj więcej

Na konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS Kaczyński odniósł się do zapowiedzi ministra zdrowia, że jego resort pracuje nad założeniami do projektu ustawy o systemie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. W przyszłym roku zamierzamy przedstawić szczegóły proponowanych przez nas rozwiązań - powiedział Arłukowicz.

Chcieliśmy powiedzieć bardzo jasno i zdecydowanie, że to potwierdza nasze przewidywania, że wszystko idzie ku sprywatyzowanej i odpłatnej służbie zdrowia. Będziemy się temu bardzo zdecydowanie przeciwstawiać. Składamy wniosek o wotum nieufności dla ministra Arłukowicza - ogłosił w odpowiedzi Jarosław Kaczyński.

To będzie moment próby. Wszyscy, którzy nie poprą wniosku, będą na pozycjach zupełnie jasnych: na pozycjach tych, którzy chcą, żeby w Polsce była prywatna służba zdrowia i służba odpłatna. To kolejny krok w tym kierunku - podkreślił.

Arłukowicz w RMF FM: Najpierw informatyzacja

O dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych Arłukowicz mówił również w piątkowym Kontrwywiadzie RMF FM. Toczy się równolegle proces informatyzacji służby zdrowia i tworzenia m.in. kart specjalisty, kart pacjenta. Ten system jest niezwykle potrzeby, żeby dodatkowe ubezpieczenia nie były fikcją, a były prawdziwym dopływem pieniędzy do systemu i sposobem na to, że ci, którzy chcą, mają taką ochotę, taką potrzebę mogą się ubezpieczyć - wyjaśniał.

Wydaje mi się, że w momencie, kiedy proces informatyzacji osiągnie poziom oczekiwany, wtedy dodatkowe ubezpieczenia zostaną wprowadzone - dodał. Dopytywany przez Konrada Piaseckiego, kiedy konkretnie możemy spodziewać się projektu ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach, czy jest to perspektywa miesiąca czy roku, odpowiedział: Zdecydowanie roku.