Zwycięstwo gospodarzy w szlagierowym meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Na stadionie przy Reymonta Wisła Kraków pokonała Polonię Warszawa 2:1. Biała Gwiazda awansowała tym samym na trzecie, a Polonia spadła na czwarte miejsce w tabeli.

Z prowadzenia swojej drużyny kibice z Krakowa cieszyć się mogli już w 27. minucie meczu. Piłkę w bramce warszawiaków umieścił Paweł Brożek. Do wyrównania doprowadził w drugiej połowie spotkania Adrian Mierzejewski, ale w 73. minucie celnym strzałem ponownie popisał się Brożek. Polonia musiała ostatecznie uznać wyższość gospodarzy.

Niespodziankę zgotowali swoim kibicom piłkarze Piasta Gliwice. Na swoim stadionie pokonali GKS Bełchatów 1:0. Autorem zwycięstwa gliwickiego zespołu był Sebastian Olszar. W Gdańsku Lechia odprawiła z bagażem dwóch goli Ruch Chorzów, a we Wrocławiu Śląsk rozgromił Polonię Bytom 3:0.