Złe oznakowanie dróg, rutynowe kontrole kierowców w okolicach skrzyżowań czy też słupki, które nagle wyrastają na podwójnej linii ciągłej - o takich problemach piszą w mailach słuchacze RMF FM. Jak sobie z nimi radzić? Z pomocą przychodzą nasi reporterzy.

Aleksander z Ińska pytał, czy w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy na drodze nie trwają roboty, nadal obowiązuje ustawione przez drogowców ograniczenie prędkości do 40 km\h? Okazuje się, że prawo rozmija się tutaj z logiką. Nawet jeśli mamy środek nocy, a robotników ani widu, ani słychu, a droga jest gładka jak stół i tak musimy jechać zgodnie ze znakami.

Z kolei pan Adam z Torunia zachodzi w głowę, dlaczego policjanci prowadzą kontrole w newralgicznych punktach miasta, co powoduje duże utrudnienia dla kierowców. Cóż – policjanci mają się stosować tylko do dwóch zasad – stać tak, by byli widoczni, i tam, gdzie będzie można bezpiecznie zatrzymać pojazd do kontroli.

Z kolei słuchacz z Kutna pytał, jak długo policjanci mogą jeździć z wideorejestratorem za namierzonym samochodem. W tym wypadku funkcjonariusze mogą uwieczniać szarże kierowcy tak długo, jak zechcą. Wprawdzie powinni zatrzymać kierowcę natychmiast po pierwszym wykroczeniu, ale jeśli uznają, że stwarzałoby to zagrożenie dla ruchu mogą zatrzymanie opóźnić.

Czekamy na kolejne wasze pytania. Weź udział w akcji RMF FM "Szerokiej drogi".