Defilada po myśli prezydenta, ale mogła być bardziej – taki wniosek można wysnuć po spotkaniu w resorcie obrony. To właśnie MON organizuje uroczystości święta Wojska Polskiego 15 sierpnia w Warszawie. Otoczenie premiera spierało się z ludźmi prezydenta o lokalizację podium.

Już jest przesądzone, że - tak jak chcieli urzędnicy prezydenta - trybuna honorowa stanie przy Belwederze a nie obok Kancelarii Premiera. Duży pałac ma jednak pewien niedosyt, ponieważ prezydent nie dokona przeglądu pododdziałów w czasie defilady.

Taka decyzja zapadła, że będzie przemarsz wojsk, natomiast nie będzie przeglądu - mówi Cezary Siemion z resortu obrony. Dodał, że prezydent tego dnia prezydent przeglądu już raz dokona przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Będzie przegląd na placu Piłsudskiego. Natomiast prezydent i najwyższe władze państwowe przyjmą przemarsz wojsk na trybunie usytuowanej przy pomniku marszałka Piłsudskiego pod Belwederem - zaznaczył.

Szkoda - usłyszał reporter RMF FM od prezydenckiego urzędnika. Według niego oficjale jedynie na trybunie podczas defilady to czerpanie z sowieckich wzorców.