Drużyna BOT GKS Bełchatów pokonała na własnym stadionie Pogoń Szczecin 1:0 w sobotnim spotkaniu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki tej wygranej podopieczni Ornesta Lenczyka pozostaną na czele tabeli aż do wiosny.

Kibice w Bełchatowie na zwycięskiego gola w konfrontacji z „Portowcami” czekali aż do 52. minuty. W polu karnym Paweł Strąk zgrał piłkę głową do Radosława Matusiaka i bohater meczu z Belgią z bliskiej odległości zaskoczył Radosława Majdana. Pogoń próbowała odrobić straty, ale miała mocno utrudnione zadanie, ponieważ w 57. minucie czerwoną kartkę zobaczył Michał Łabędzki.

W dobrych nastrojach rundę jesienną zakończyła także Cracovia. „Pasy” pokonały przed własną publicznością Widzew Łódź 2:1 i zachowali miano niepokonanych w tych rozgrywkach na stadionie przy ul. Kałuży.