Reklama

 • Biegli zrekonstruowali przebieg wypadku Jarosława Wałęsy

  Czwartek, 9 lutego 2012 (11:30)

  Biegli Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie przeprowadzili rekonstrukcję przebiegu wypadku motocyklowego europosła PO Jarosława Wałęsy. Opinię przekazali śledczym. Na razie prokuratura nie zdradza, jakie są ustalenia biegłych.

  Zdjęcie

  Zdjęcie z miejsca wypadku  
  /Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Sierpc
  Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska, biegli określili m.in. sposób zachowania uczestników wypadku, czyli kierowcy toyoty i kierującego motocyklem Jarosława Wałęsy. Śmigielska-Kowalska nie podała szczegółów ustaleń. Przyznała jedynie, że biegli określili prędkość, z jaką mógł jechać Wałęsa. Będą prowadzone dalsze czynności procesowe. Nic więcej nie mogę powiedzieć - oświadczyła prokurator.

  Według Śmigielskiej-Kowalskiej opinia odpowiada na pytania postawione przez śledczych i na obecnym etapie postępowania nie wymaga uzupełnienia. To bardzo obszerna opinia. Niektóre wątki wskazano w niej wariantowo. Teraz opinia ta będzie podlegała ocenie prokuratora prowadzącego postępowanie, który zdecyduje w sprawie ostatecznego kształtu decyzji w oparciu o tę opinię - wyjaśniła Śmigielska-Kowalska.

  Jarosław Wałęsa ciężko ranny - zdjęcia z miejsca wypadku

  liczba zdjęć: 22

  Do wypadku z udziałem Wałęsy doszło 2 września 2011 roku w miejscowości Stropkowo (Mazowieckie) na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa, gdy stojąca na poboczu terenowa toyota włączała się do ruchu. Samochód zderzył się z jadącym drogą motocyklem kierowanym przez Wałęsę.

  W związku z wypadkiem Prokuratura Rejonowa w Sierpcu prowadzi śledztwo w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, którego skutkiem były obrażenia ciała. Grozi za to do trzech lat więzienia. Na obecnym etapie śledztwo prowadzone jest w sprawie.

  Jarosław Wałęsa został przesłuchany jako świadek. Przesłuchanie trwało kilkanaście minut. Wałęsa nie pamiętał przebiegu wypadku.

  Po wypadku Jarosław Wałęsa w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku i jeszcze tego samego dnia wieczorem, także śmigłowcem, do warszawskiego szpitala przy ul. Szaserów. Miał wiele złamań, m.in.: kości udowych, miednicy, kości przedramion, uszkodzony został też kręgosłup. W sumie przeszedł 17 operacji.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Biegli zrekonstruowali przebieg wypadku Jarosława Wałęsy

Wasze komentarze (10)

Dodaj komentarz
Ariosto

~Ariosto -

Nie pamiętał... No u nich skleroza to rodzinne

nnick

~nnick -

a co mnie to obchodzi

ktos

~ktos -

A ja sie pytam kto za to płaci?

mcgyver1207

mcgyver1207 -

omijanie pojazdu związane jest z zachowaniem szczególnej ostrożności, a przy tym należy również zachować bezpieczną prędkość. W tym wypadku jakie były prędkości obu pojazdów?.............

dr.No

~dr.No -

A co tu "rekonstruować"? Dopierdzielał ile fabryka dała, limit prędkości go nie obowiązuje, bo "eurodeputowany", a co ważniejsze, nazywa się Wałęsa, więc mu WSZYSTKO wolno. Szkoda, że się nie zabił, bo z wrodzoną głupotą Wałęsów znowu będzie poważnym zagrożeniem.

kierowca

~kierowca -

wina oczywiście że kierowcy motocykla gdyby jechal z wlaściwą prędkością to kierowca samochodu by zauważy nadjeżdżający motocykl i by przepuścil motocykl

Heniutek

~Heniutek -

To może dowiemy się definitywnie czyja to była wina? Choć to w sumie bez znaczenia; media wskazały sprawcę w 10 minut od zdarzenia...