Włoch Angelo Furlan z grupy Lampre wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, prowadzący z Serocka do Białegostoku (219,1 km). Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Słoweniec Borut Bozic z grupy Vacansolei.

Jednym z głównych bohaterów poniedziałkowego etapu był Barłomiej Matysiak. Reprezentant Polski po 35. kilometrze dołączył do trójki kolarzy, którzy oderwali się od peletonu. Taka sytuacja utrzymywała się przez większość wyścigu. Dopiero na 50. km przed metą peleton zaczął doganiać grupę uciekającą. Gdy „uciekinierzy” do przejechania mieli już tylko jedną 6,5-kilometrową rundę ulicami Białegostoku, peleton znajdował się zaledwie kilkanaście sekund za nimi.

Tuż przed metą Matysiak i Niemiec Dominik Roels spróbowali jeszcze raz oderwać się od peletonu. Niestety ta sztuka się im nie udała. Jako pierwszy linię mety przejechał Włoch Angelo Furlan z grupy Lampre. Drugi był Niemiec Jurgen Roelands z grupy Silence – Lotto, a trzeci – Argentyńczyk Jose Juan Haedo z Team Saxo Bank. Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia z redakcji Faktów sportowych RMF FM: