45 minut – tyle trwało spotkanie Agaty i Andrzeja Dudów z Anną i Bronisławem Komorowskimi. Wiadomo, że prezydent Komorowski zaprosił na 1 lipca prezydenta elekta na Radę Bezpieczeństwa Narodowego poświęconą przyszłorocznemu szczytowi NATO w Warszawie. Komorowski zaprosił także Dudę na spotkanie z Korpusem Dyplomatycznym. Prezydent elekt w tym terminie zaplanował jednak urlop.

Andrzej Duda z żoną przyszli na piechotę, pozując do zdjęć i rozmawiając z przechodniami. Z Belwederu wyjechali już limuzyną z ochroną.

Nowa pierwsza para została odprowadzona do progu Belwederu przez państwa Komorowskich, a całe spotkanie na schodkach zakończyły pocałunki w rękę pierwszej obecnej i pierwszej przyszłej damy

Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta 6 sierpnia. Pytany przed spotkaniem z prezydentem Komorowskim o przewidywany przebieg rozmowy, stwierdził: Pewnie będziemy rozmawiać o wykonywaniu urzędu prezydenta. Pracowałem z prezydentem Lechem Kaczyńskim przez dwa i pół roku, więc wiedzę na ten temat, jak prezydent działa, jak wygląda praca codzienna prezydenta, mam.

Myślę, że to będzie takie sympatyczne spotkanie – dodał.

(mpw)