Z południowej Polski docierają do nas niepokojące informacje. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku obowiązuje kilkadziesiąt lokalnych alarmów przeciwpowodziowych. W regionie pada i będzie padać. Na Gorącą Linię RMF FM przesyłacie zdjęcia i filmy z podtopionych miejscowości. Czekamy na kolejne.

Niestety prognoza pogody nie jest optymistyczna. Według zapowiedzi synoptyków z IMGiW dziś, na południowym wschodzie możliwe są burze. Tam też spadnie najwięcej deszczu - na południowym wchodzie do 20 mm, a na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 30 mm, lokalnie 50 mm. Wysoko w Tatrach bedzie padać śnieg i śnieg z deszczem.

W Faktach RMF FM na bieżąco sprawdzamy, co dzieje się w regionach zagrożonych powodzią. Na miejscu są reporterzy RMF FM. Ale przez cały czas czekamy także na sygnały od Was! Piszcie do nas na adres fakty@rmf.fm lub w komentarzach pod artykułem. Czekamy także na Wasze zdjęcia.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.