Koncern Airbus ogłosił, że dostał największe zamówienie w historii lotnictwa cywilnego. Linie „Emirates” z Dubaju zwiększyły z 58 do 90 liczbę zamówionych Airbusów A-380, czyli największych pasażerskich samolotów na świecie. Eksperci szacują, że europejski koncern zarobi na tym w sumie blisko 30 miliardów euro.

Przedstawiciel linii „Emirates” wyjaśnił, że nagły spadek kursu euro w stosunku do dolara był jednym z powodów zwiększenia liczby zamówionych maszyn. Dzięki nowemu kontraktowi koncern Airbus wyprzedzi prawdopodobnie na światowym rynku Boeinga. Produkcja Airbusów A-380 ma zostać w tym roku podwojona.

Francuskie media komentują, że spowodowany kryzysem finansowy w strefie euro spadek kursu europejskiej waluty może znacznie ożywić unijny eksport.

Już w piątek w RPA ruszają piłkarskie mistrzostwa świata. Wszystkie informacje znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM będziecie mogli słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.