Piątek na północy i w centrum kraju upłynie pod znakiem chmur i deszczu, natomiast na południu prognozujemy sporo przejaśnień i chwil ze słońcem. Temperatury - jak na początek stycznia - dość wysokie, nawet do 6 stopni Celsjusza. W sobotę i niedzielę w wielu regionach spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem. Mrozu nadal nie będzie, w całym kraju na termometrach zobaczymy dodatnie wartości.

Północna Europa będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Islandią, Morzem Norweskim i Północnym Bałtykiem. Europa południowa będzie w zasięgu wyżu znad Hiszpanii i Morza Śródziemnego. Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Norwegii, w strefie frontów atmosferycznych. Z zachodu będzie napływać wilgotne i chłodne powietrze polarno-morskie.

W piątek zachmurzenie duże na północy, północnym-wschodzie, w centrum, a także w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia na Podkarpaciu, 4 na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Śląsku, 5 st. C. w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, na Mazowszu, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce i Zielonej Górze, 6 st. w Szczecinie i na Pomorzu, do nawet 6 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h), południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru od 55 km/h na południu Polski do 75 km/h w centrum i na północy, a na wybrzeżu do 90 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Temperatura minimalna od minus 2 st., 0 st. na południu Polski do 1 st., 3 st. na pozostałym obszarze. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na północy Polski dość silny i silny (do 45 km/h), na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h), zachodni.

Porywy wiatru od 55 km/h na południowym wschodzie Polski do 90 km/h w centrum i na północy, a na wybrzeżu do 100 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże, z opadami deszczu ze śniegiem na wschodzie, w centrum i na południu. W pozostałych regionach większe przejaśnienia, ale możliwe także przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 2 st. na Warmii i Mazurach i w woj. świętokrzyskim, 3 stopnie na Podlasiu, w Małopolsce, na Śląsku, w woj. łódzkim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w Wielkopolsce, 4 st. na Pomorzu i w woj. lubuskim, do 5 st. C. na Dolnym Śląsku.

Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na północy Polski dość silny i silny (do 45 km/h), na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h), z kierunków zachodnich. Porywy wiatru od 55 km/h na południowym wschodzie Polski do 80 km/h w centrum i na północy, a na wybrzeżu do 90 km/h.

W niedzielę na północy, w centrum i na wschodzie dużo chmur i opady deszczu ze śniegiem, w pozostałych województwach spokojna aura z większymi przejaśnieniami i chwilami ze słońcem. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C. na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 1 st. na Warmii i Mazurach i na Śląsku, 2 stopnie na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 3 st. Celsjusza na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!